Najlepší a najhorší čas na kúpu nového auta

auto predajcaNestačí len nájsť svoje vysnívané auto a šetriť. Je tiež potrebné, aby ste si nákup riadne načasovali. Tým môžete výrazne ušetriť na nákupnej cene.

Poďme podrobne preskúmať najlepšie a najhoršie časy na kúpu automobilu.

Najlepšie časy sú tieto:

1. Koniec mesiacov a rokov

Po zvážení všetkých faktorov je koniec mesiacov zďaleka najvhodnejší na kúpu nového auta. Štúdia po štúdii dospela k záveru, že kúpa automobilu k 30. alebo 31. dňu každého mesiaca a koniec rokov, napríklad 29, 30 a 31. decembra, sú tie najlepšie časy. Kúpa auta v takých časoch vám môže ušetriť neuveriteľných 8,5% alebo viac. Mali by ste sa preto usilovať o to, aby sa váš nákup časovo zhodoval s týmito obdobiami čo najbližšie.

2. Keď je existujúci model už zastaralý

V časoch, keď sa existujúci model stane zastaralým, je tiež vhodné kupovať auto. Dôvodom je, že predajcovia sa budú často chcieť zbaviť svojich zásob, aby urobili miesto pre novšie, žiadanejšie modely. Často tak znížia svoje ceny, aby aspoň získali späť svoju investíciu. V takých časoch nie je zisk tým najdôležitejším. Pri kúpe auta tohto druhu s väčšou pravdepodobnosťou miniete menej.

Čiže, keď sa na trh dostane nový model auta, je vhodné kúpiť starší model.

3. Predajca automobilov s menšou ponukou

Rôzni predajcovia majú rôzny počet klientov. Niektorí majú vyššiu klientskú základňu hlavne preto, lebo sú v podnikaní dlho. Iní majú menej klientov z opačného dôvodu.

Podľa zákonov dopytu a ponuky sa vyšší dopyt premieta do vyšších cien. Z toho vyplýva, že predajcovia s väčším počtom klientov obvykle účtujú viac za rovnakú značku automobilu ako tí, ktorí obchodujú s menším počtom klientov.

Aby ste teda ušetrili, zvoľte si obchodníkov s menej autami. Sú väčšinou relatívne noví v oblasti predaja vozidiel. A zamerajte sa najmä na vidiecke oblasti kde je dopyt po automobiloch pomerne nízky.

4. Mimo sezóny

Každé auto má svoj životný cyklus. Existuje obdobie vysokého predaja a obdobie nízkeho predaja. Pri nákupe nového vozidla je potrebné zohľadniť tieto časy. Vo všeobecnosti platí, že október, november a december majú klienti najnižšie požiadavky na overené použité autá, preto je najlepšie kupovať auto práve v tomto období. Je to preto, že v vtedy majú predajcovia menej objednávok automobilov. Na nákup nového v takých časoch utratíte menej ako inokedy.

Najhoršie časy na kúpu automobilu:

1. Po vydaní nového modelu

Najhorší čas na kúpu nového auta je, keď je nový model oficiálne uvedený na trh. To je z dôvodu, že novšie modely sú veľmi žiadané. Preto sú ceny vyššie ako pri predošlých modeloch. Okrem toho takéto vozidlá nie sú dostatočne otestované na cestách a môžu vás veľmi sklamať.

2. Ak je konkrétne vozidlo vo veľkom dopyte

Základné ekonomické zákony, ako už bolo uvedené, určujú, že cena komodity sa zvyšuje s dopytom a naopak. Mali by ste sa preto vyhýbať vozidlám, ktoré sú veľmi populárne. Je to preto, že určite zaplatíte viac. Namiesto toho si vyberte tie, ktoré nie sú tak žiadané a určite ušetríte.

Svoje ďalšie auto teda hľadajte opatrne a myslite na vyššie uvedené parametre. Veľa šťastia pri hľadaní vášho nového vozidla.